Our Blog

To pejzaż mojej ziemi (1973)Chciałbym spełnić prośbę, z którą zwrócił się jeden z sympatyków mojego bloga i zamieścić informację na temat pewnej dość szczególnej płyty. Chodzi o płytę "To pejzaż mojej ziemi".

"Oratorium młodzieżowe "To pejzaż mojej ziemi" zostało napisane w 1970 roku. Oparte jest ono na schemacie liturgicznym mszy "De Angelis" - Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei - do tekstów Adama Kreczmara i uzupełnione świeckimi psalmami Jacka Hohense. Stanowi ona zamknięty obraz życia człowieka, jego przyjście na świat, niepokoje dzieciństwa, wiarę w miłość, wiek męski, radość życia i w końcu pożegnanie ze światem.

Muzyka oparta jest na motywach staropolskich i jest jak gdyby pejżażem naszej ziemi, przez którą prowadzą radosne "witaj" i pełne melancholii "czy musisz odchodzić". W tworzeniu spektaklu udział wzięły młodzieżowe zespoły i artyści - Bractwo Kurkowe, Marek Grechuta, Czesław Niemen, Jerzy Grunwald, Breakout, Skaldowie, Wiem i inni. Oratorium zostało wykonane na wielu scenach, a piosenka "Wierzę drzewom" wykonana przez Stana Borysa zdobyła II nagrodę na Olimpiadzie Piosenki w Atenach w 1972 roku (Borys został uznany za najlepszego piosenkarza). (z opisu do płyty)"


original LP cover

"To pejzaż mojej ziemi" is a polish beat oratorio. This is a very rare and unknown piece in polish progressive music. You can find there many polish bands from sixties like Niemen, Breakout, Grechuta and 2+1 but the songs were compsed specially for this album. Strongly recommended.

link in comments

6 komentarzy:

ankh pisze...

http://www.mediafire.com/?b4uzcmjxxcj

Anonimowy pisze...

Dziękuję:)
Co rusz jestem zaskakiwany na blogu ciekawymi rzeczami.Trzymaj tak dalej.Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Bardzo prosze o povtorzenie linka, bo stary ne dziala.

ankh pisze...

Bardzo mi przykro, ale w tym momencie nie jest to mozliwe poniewaz plyta nie jest juz w moim posiadaniu. Byc moze moglby pomoc ktorys z czytelnikow bloga i zuploadowac ponownie.

axissixa pisze...

dang...sorry I missed this. Any chance you could re up this Ankh?

Anonimowy pisze...

Prosę o ponowne załadowanie linka, gdyż stary nie działa.

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.