Our Blog

Kasia i Wojtek (2008)
Teksty na płytę „Kasia i Wojtek” napisała i zaśpiewała Kasia Sobczyk – uznana przez Kazika Staszewskiego za jedną z najlepszych wokalistek w Polsce. Wojtek Jabłoński to muzyk niezwykle wszechstronny – nie tylko skomponował muzykę do „Kasi i Wojtka” oraz sam ją nagrał, ale również na stałe gra jako gitarzysta grupy Buldog a także od niedawna zespołu Kult. Wojtek jest także współproducentem płyty Kasia i Wojtek, a na debiutanckim albumie występuje jako perkusista, basista, gitarzysta i klawiszowiec w jednej osobie!


(fot. Arkadiusz Szymański)

Kto kiedykolwiek zetknął się z Los Trabantos, Jak Wolność To Wolność, wie, że Kasia Sobczyk to wokalistka oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Powstał krążek szalony, zabawny i melodyjny. Odsłonił duży potencjał Kasi. Płytę promuje kawałek “Lola” - o “dziewicy pachnącej jak kwiat”. Jest w tej muzyce trochę kiczu, przesady i fajnego retro-klimatu. Czuje się zabawę dźwiękami, słowami i dużą frajdę z takiego grania.


Lola

Tej płyty nie można brać do końca na serio. Nawet gdy zaczyna się nastrojowo i melancholijnie (”Szczota”), to końcówka nas z tego klimatu całkowicie wybija. Wokal Kasi balansuje między melodyjnością a dziecięcymi rymowankami i fajnie współgra z rockowym akompaniamentem. Teksty, autorstwa Kasi, mimochodem układają się na ciekawy portret zagmatwanej kobiecej osobowości. Niby zwyczajne, o codzienności, a jednak coś w sobie mają.

“Kasia i Wojtek” to projekt z całą pewnością ciekawy i zasługujący na bliższe zapoznanie, choćby z racji tego, że nie da się tej muzyki w żaden sposób zaszufladkować (Eliza Gaust)

Aaaaa .... nie będę dawał opisu po angielsku bo i tak tego nie zrozumieją.

link in comments

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.