Our Blog

Pan Witek z AtlantydyPan Witek bezapelacyjnie należy do grona dzikich świętych i należy mu się krótka wzmianka na łamach tego bloga. Jego oryginalność wymyka się wszelkim konwenansom. I po coż oglądać się na jakiś ekscentryków ze zgniłego Zachodu, kiedy mamy tu swoją ikonę, którą powinniśmy szanować. Niestety nie wiem jakie są obecnie losy Pana Witka. Z tego, co wyłowiłem ostatnio z sieci wynika, że przebywa on w Irlandii lub przygrywa gdzieś na ulicach Europy. To mnie trochę przygnębiło, bo wzbudza on tylko śmiech i stał się obiektem docinek jakiś pijanych Unionistów, którzy z piwskiem w ręku, najebani - robią sobie jaja z człowieka, którego historia z pewnością barwniejsza jest od wszystkich flag Europy.

Rip kasety, którą wydał Pan Witek zrobiony przez Pana Mietka znajduje się w komentarzach. Wielkie podziekowania.


Hultaj

Pan Witek, gość z Atlantydy, właściwie Witold Szymański (ur. 19 września 1943) - polski gitarzysta i śpiewak uliczny, znany z ekscentrycznego stroju, zachowania i aranżacji wykonywanych utworów. Bywa porównywany ze Stanisławem Grzesiukiem i Stanisławem Staszewskim.

Pochodzi ze wsi Prace Małe pod Tarczynem, gdzie w latach 60 i 70 grał w zespole Wieśniacy z Prac Małych. Zdobył lokalną sławę dzięki wieloletnim występom na sopockim Monciaku. Występował w programie telewizyjnym Lalamido. Brał udział w imprezach charytatywnych, występował gościnnie przed znanymi polskimi zespołami, m.in. w Jarocinie, na festiwalu Przystanek Woodstock i w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Jego repertuar obejmuje duży zbiór starych i nowych utworów ludowych, popularnych ballad i pieśni oraz własnych kompozycji. Za namową Tymona Tymańskiego wydał kasetę pod tytułem Gość z Atlantydy (edycja CD pod nazwą Hultaj). Poza muzyką zajmuje się też ogrodnictwem jako aranżer ogrodów skalnych i rzeźbi w drewnie.


Mój KońOd lat 90 ubiegłego wieku prowadzi działalność polityczną - założył jednoosobową partię Odrodzenie Narodowe "Centrum" i kilkukrotnie usiłował wystartować w wyborach prezydenckich. Zbierał podpisy pod autorskim projektem konstytucji, opartym na myślach Sokratesa. (...)" (cytat za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_Witek)

8 komentarzy:

pan mietek pisze...

słuchaj, czytasz w moich myślach - właśnie to zgrałem (to nie płyta, jest tylko kaseta) i ma to być jeden z następnych postów u mnie, tylko mam z uploadem kłopotek bo mi się zrywał parę razy. ale po niedzieli na bank.

Anonimowy pisze...

"Ten koń, nie mieści mi się w dłoń"...hm, śpiewających obszczymurków znajdzie się w tym kraju sporo - sprawdźcie na YouTube. Dla mnie to tylko błazen Owsiaka, któremu zresztą na Przystanku Woodstock nieźle wazelinował...e tam, zachwycajcie się, jak chcecie, ja odpadam! "Pankroker"

dada pisze...

W Warszawie widziałem (i oczywiście słyszałem) Pana Witka dokładnie 14.06.2008. Zresztą wikipedia podaje:
"Od listopada 2007 do lipca 2008 mieszkał i grał na największych ulicach Dublina (Irlandia). Obecnie (przełom lipca i sierpnia 2008) znów występuje na sopockim Monciaku."

Anonimowy pisze...

na wtorek wrzucę ci cd,który wydal tymon t.poczebuje tylko troszkę czasu)pablopicaso

Anonimowy pisze...

Byloby rewelacyjnie Pablo i Mietku. Anoniomowo Ankh :)))

pan mietek pisze...

hej, tu masz kasetę:
http://www.mediafire.com/?zymrtynzokm

Anonimowy pisze...

A
1. Spidi Gonzales - tłist egein
2. Kuantadamera
3. Koń na biegunach
4. To były piękne dni
5. Nie pijcie przed weselem
6. Noc poślubna
7. Mój koń nie mieści mi się w dłoń
8. Ela (a niech cię jasna cholera)

B
1. Ruiny Edenu
2. Ty odeszłaś tamtej nocy z tamtym panem
3. Mówili ludzie: nie wierz dziewczynie
4. Kiedyś zrozumiesz
5. Chcę ci dać
6. Idąc przez życie
7. Jestem kosmitą

MZ pisze...

chyba nie jest tak źle, widziałem Witka na metrze centrum w zeszłym tygodniu.

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.