Our Blog

Charles Manson - One Mind (2005)To niesamowite, że nawet będąc w pierdlu można z powodzeniem kreować dalej swój wizerunek ikony kultury masowej. Przykładem jest właśnie Charlie M., któremu nie przeszkadzają więzienne mury w radosnej twórczości - a nawet, co najciekawsze, moim zdaniem - coraz bardziej rozwija swoje telenty, bo oprócz poetycko-wizjonerskich ballad zaczął uprawiać sztukę malarską. Psychopatyczny morderca idzie z duchem czasu i wydaje płytę, korzystając z licencji Creative Commons. Chodzi o album "One Mind", który na CD ukazał się w 2005 roku. Jak można przeczytać na blogu LimeWire, niedawno materiał z tego wydawnictwa został objęty licjencją Creative Commons. Oznacza to, że płytę można rozpowszechniać, kopiować oraz remiksować za darmo i legalnie w celach niekomercyjnych.Tym samym Manson dołączył do grona muzycznych rewolucjonistów, którzy w ostatnim czasie udostępniają swoją muzykę w internecie. Pozwalam więc sobie na tę ciekawostkę i zamieszczam ten album w pigułce.

Kim jest Charlie Manson pewnie każdy wie, a jeśli nie to w skrócie przedstawiam jego personę: Charlie Manson - samozwańczy guru i jedyny przywódca Rodziny odsiaduje wyrok dożywotniego więzienia w stanowym więzieniu Corcoran, Kalifornia (Corcoran State Prison). W 2009 roku Charlie skończył 75 lat. Wciąż jest niezmiernie popularny, dostaje też znacznie więcej listów niż jakikolwiek inny więzień w Stanach Zjednoczonych. Według danych z nieistniejącej już strony Acces Manson (www.atwa.com) Charlie przebywa obecnie w specjalnie strzeżonej celi. Został tam przeniesiony w roku 2000, po tym jak podobno groził komuś z personelu więziennego. W celi tej izolowany jest przez 23 godziny na dobę. Poza celą, wśród winnych więźniów, porusza się zakuty w kajdanki. W lutym 2002 roku opuścił ową celę.


"Get On Home" sung by members of the Manson Family

Szorstkie warunki więzienne to dla Charliego nic nowego. W tej specjalnej celi był już osiem razy. Pierwszy raz w roku 1989, po tym jak został przeniesiony z więzienia w San Quentin do więzienia Corcoran. Powodem przeniesienia było znalezienie podczas rutynowej kontroli kuli do pistoletu. Kolejnym powodem, dla którego został przeniesiony do specjalnej celi był zarzut niszczenia mienia państwowego. Charlie podobno wyrwał ze ściany słuchawkę telefoniczną i zaatakował pracownika więzienia. Kolejnym powodem było oskarżenie o spiskowanie przeciwko życiu prezydenta USA.

W maju 1994 roku został umieszczony podobnej, specjalnej celi (Protective Housing Unit). Miał kontakt z innymi więźniami, jednak jego prawa jako więźnia były dosyć ograniczone. Po trzech miesiącach wrócił do poprzedniej celi. Znów podejrzewano go o planowanie zamachu na prezydenta USA. Zwolniono go po trzech tygodniach. W marcu 1995 roku wrócił do specjalnej celi, po tym jak został oskarżony o posiadanie narkotyków. Dołączono do tego również groźby pod adresem personelu więziennego. W czerwcu 1995 roku znów trafił do owej celi za groźby pod adresem personelu więziennego.

W marcu 1997 roku został przeniesiony do stanowego więzienia w Crescent City, Kalifornia (Pelican Bay State Prison). Trafił tam po tym jak został oskarżony o sprzedawanie narkotyków. Więzienie to jest jednym z najbardziej surowych w USA. Media okrzyknęły Mansona jako szefa multimilionowego imperium narkotykowego. Po czternastu miesiącach wrócił do więzienia Corcoran.

Również w 1997 roku odbyła się sprawa w związku z przedterminowym zwolnieniem. Sprawa była transmitowana przez Court TV. Oczywiście wniosek odrzucono. Manson wciąż stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. W odpowiedzi Manson powiedział, że akceptuje tą decyzję. Powiedział również, że każdy ma swój umysł, każdy sam powinien dojść do tego, co zostało przedstawione jako Helter Skelter. Rzeczywistość, jaką przedstawił główny oskarżyciel nie zgadza się z rzeczywistością, jaką reprezentuje Charlie. Nie stwierdził też, że nie był w to zamieszany. Jednak uważa, że nie złamał żadnego prawa. Czy to prawa ustanowionego przez człowieka, czy prawa bożego. Chciał by sąd to rozważył. Sąd, który jest naszym sądem, nie jego. Zebranym życzył udanego dnia i podziękował za możliwość wypowiedzenia się.

Siedem miesięcy później, znów trafił do specjalnej celi. Spędził tam dwa miesiące. Podobno robił jakieś nielegalne interesy. Po jakimś czasie znów trafił do owej celi. Tym razem powodem było niestosowanie się do więziennych reguł. Ograniczono również częstotliwość rozmów telefonicznych i odwiedzin. Ostatnia rozprawa o przedterminowe zwolnienie miała miejsce 24 kwietnia 2002 roku. Charles odmówił uczestniczenia w niej, ponieważ musiałby uczestniczyć w kajdankach na dłoniach. Oczywiście wniosek odrzucono. (cytowane za http://killer.radom.net)


San Quentin Prison Interview (1989)

Charles Milles Manson (born November 12, 1934) is an American criminal who led what became known as "the Manson Family," a quasi-commune that arose in California in the latter 1960s. He was found guilty of conspiracy to commit the Tate/LaBianca murders, which members of the group carried out at his instruction. Through the joint-responsibility rule of conspiracy, he was convicted of the murders themselves.

Manson is associated with "Helter Skelter," the term he took from the Beatles song of that name and construed as an apocalyptic race war the murders were putatively intended to precipitate. This connection with rock music linked him, from the beginning of his notoriety, with pop culture, in which he became an emblem of insanity, violence, and the macabre. Ultimately, the term was used as the title of the book that prosecutor Vincent Bugliosi wrote about the Manson murders.

At the time the Family began to form, Manson was an unemployed ex-convict, who had spent half his life in correctional institutions for a variety of offenses. In the period before the murders, he was a distant fringe member of the Los Angeles music industry, chiefly via a chance association with Beach Boy Dennis Wilson. After Manson was charged with the crimes, recordings of songs written and performed by him were released commercially. Artists including Guns N' Roses and Marilyn Manson have covered his songs in the decades since.

Manson's death sentence was automatically reduced to life imprisonment when a decision by the Supreme Court of California temporarily eliminated the state's death penalty.

link in comments

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.