Our Blog

Deltahead (2006)Kolejne spóźnione odkrycie - duet, zupełnych freaków, a żeby było śmieszniej - z konserwatywnej i jakby pozbawionej humoru Szwecji - Deltahead.

Takiego debiutu bluesowego nie było chyba od czasu pojawienia się Jon Spencer Blues Explosion. JSBE, którego lider przyszedł z punkrockowej grupy Pussy Galore, reprezentował linię rewizjonistyczną. Stary Jon ostatnio nieco złagodniał, więc pałeczkę po nim przejął duet Deltahead ze Sztokholmu – David Tallroth i Benjamin Quigley, którzy trzecim członkiem zespołu uczynili wykopany gdzieś na śmietniku antyczne, ale i mocarne urządzenie nagłaśniające A.S.E.T. (Analogue Sound Expanding Trunk). Tak uzbrojeni i spoglądający w stronę tak klasycznego bluesa, jak i The Stooges, Johna Cage’a i niemego kina Fritza Langa i Bustera Keatona, swą brutalną, wściekłą, demolującą bębenki w uszach ekspansję po klubach Skandynawii. A że grają tak, jakby samemu diabłu duszę sprzedali, nie dziwi, że na swoich śmieciach – na razie, bo album wydany przez V2 pewnie to zmieni – są przyjmowani z nabożnym szacunkiem. Ludzie ich uwielbiają, a pismaki głowią się, jak zaklasyfikować ich muzykę. Edison-Thrash? Silent-Movie-Punk? Punk-Blues-Noir? Sewer Blues? Coughsyrup-Boogie? (info dystrybutora, serpent)"Deltahead's live act is totally unique. A two piece from Stockholm, Sweden, they both sit at 28" Ludwig bass drums, separated by a radiogram type bass speaker emanating Daliesque horns. Benjamin then plays a stand up bass sitting down and David plays slide guitar, while they both sing and drum simultaneously with radio interference and occasional washboard! Has to be seen to be believed. Punk Blues Noir!"

Absolutely kickass, freaky, punky piece of mindexploting music.

link in comments

3 komentarze:

ankh pisze...

link

Anonimowy pisze...

http://www.youtube.com/watch?v=eKN71OCJ9WA&feature=related

a tu teledysk

dzieki kolesie przeprze

Anonimowy pisze...

Mogłby Pan to wrzucić np. na rapida, bo mam problemy z pobraniem tej płyty, a poluję na Delte od długieeeeego czasu.. z góry dzięki. Świetny blog.

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.