Our Blog

Easy Rider - zapomniana perełka polskiego bluesaSpokojnie w domu słuchałem wynalazków kiedy do drzwi zadzwonił mój przyjaciel. Kawka ... Herbatka. Nagle pyta się - Ty, stary, a pamiętasz? Taki polski zespół bluesowy? Easy Rider się nazywał... Wiesz coś może na ich temat? Co się z nimi dzieje? Uuuuuuu..... Ależ temat mi kolega nadał. No pewnie, że pamiętam. Jestem bardzo konserwatywny jeśli chodzi o bluesa i nie będzie mydliła mi tu żadna Zdrowa Woda uczucia. Tak, jestem ortodoksem .... Słucham Breakoutów, Easy Rider i Rzeki Życia. O grupie Easy Rider wiem tylko tyle, że wciąż chłopaki koncertują na festiwalach, ale moim zdaniem bez przekonania, a szkoda, bo są jednymi z najlepszych. I taka jakaś ta cisza ...

Tak ten post jest trochę prowokacyjny... Jakiś syf osiadł na moich "stilonowskich" taśmach. Stąd moja prośba - nie zapominajcie o tych fantastycznych grupach - i jeśli macie nagrania tej supergrupy udostępnijcie ją pokoleniom. Ja sam "podkradłem ten materiał z jakiś "chomików" (to nie jest żadna płyta).


Black magic woman

Easy Rider - polski zespół blues-rockowy założony w kwietniu 1980 roku we Wrocławiu. Pierwszy skład zespołu stanowili:

Andrzej Wodziński - gitara, śpiew
Piotr Lewowicki - gitara
Krzysztof Gądnicki - bass
Jarosław Wodziński -perkusja

Pierwsze występy to m.in. udział zespołu w I Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie i występy po wrocławskich klubach.

W październiku tego samego roku do zespołu dołączył skrzypek Cezary Czternastek, a w grudniu wystąpił w imprezie Nowy Rock 1981. Już w 1981 roku zespół stał się objawieniem pierwszego festiwalu Rawa Blues. Na krótko do zespołu dołączył nowy basista Zdzisław Noworol, który wystąpił w Jarocinie w 1981 roku. Na jarocińskim festiwalu grupa dostała możliwość wystąpienia w koncercie Muzyka Młodej Generacji podczas Pop Session '81 w Sopocie. W roku 1981 nastąpiły przetasowania w zespole, zamiast Lewowickiego do zespołu dołączył Edmund Stasiak, a na miejsce basisty wszedł Marek Błaszczyk. W takim składzie zespół zagrał w Białymstoku na Jesieni z Bluesem '81 i wziął udział w filmie Koncert w reżyserii Andrzeja Tarkowskiego.


Dzień Bluesa w Poznaniu 2008

W roku 1982 grupa podróżowała z zespołem Cross, którego liderem był Krzysztof Cugowski, z zespołem Tadeusza Nalepy oraz z walijską grupą Budgie. W roku 1983 nastąpiła kolejna zmiana na miejscu basisty, którym został Gustaw Szepke. W tym czasie od zespołu odłączył się Cezary Czternastek.

W listopadzie 1984 do zespołu dołączył Jacek Gazda, który osiadł na stałe w zespole. W roku 1988 zespół nagrał pierwszą swoją płytę Ridin' Easy. Druga płyta Travellin' Band została nagrana w marcu 1992.

W 2006 roku firma Muzant wydała reedycję pierwszego albumu wzbogaconą materiałem z koncertu w Teatrze STU. Płyta została wydana w niskim nakładzie, ale z odświeżonym dźwiękiem (przez studio Polskich Nagrań) i bogatą książeczką. Dostępna jest głównie na aukcjach internetowych. W 2008 roku miała swoją premierę płyta koncertowa "Live in Myszków". Krążek zawiera standardy muzyki bluesowej w wykonaniu tego legendarnego tria. Zespół ponadto wiele koncertuje, nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Irlandii, Litwie.

link in comments

5 komentarzy:

ankh pisze...

link

Anonimowy pisze...

Witam. Kurcze. przewertowałem swoją skrzynkę odb oraz google ale nie mogę znaleźć śladu sklepów w którym jakieś pół roku temu, no może niecały rok, zamówiłem po dłuugich poszukiwaniach płyty CD, Ridin'Easy + koncert'88 i moją ulubioną Travellin'band. Pierwszą to nie wiem czy na serpencie nie mają przypadkiem. Natomiast kłopot jest z drugą. Z tego co wiem poza tym wydaniem Poltonowskim z 1992 roku nie była wznawiana nigdzie. Do tego ten sklepik pamiętam miał dużo shitu, pewnie jakieś płyty z magazynów skądś brali za grosze i sprzedawali, bo pamiętam też że zapłaciłem za to CD jakieś smieszne pieniądze. Cholera, szkoda że nie pamiętam nazwy tego sklepiku. Mógłbym Ci ankh skopiować na cdr jeśli blisko gdzieś mieszkasz, bo wysłać nie mogę z prozaicznego powodu. Straciłem pracę, zasiłku brak a oszczędności na dziś zostało...75 zł! :( Wrzuciłbym na jakiego Rapida ale się na tym nie znam niestety.
Pozdrawiam. Rzempek

Anonimowy pisze...

Za czas jakiś będzie jedna z płyt.

Anonimowy pisze...

Strona zespołu: http://www.easyriderband.com
Zapraszam też na forum Okolice Bluesa http://blues.com.pl

Anonimowy pisze...

Easy Rider są na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Easy-Rider/645938608754051

tam się więcej i na bieżąco dowiecie co u nich słychać!

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.