Our Blog

Patti Yang - Jaszczurka (1998)

Pati Yang (właść. Patrycja Hilton, z domu Grzymałkiewicz, ur. 26 marca 1980 we Wrocławiu) - polska piosenkarka.

Pierwsze osiem lat życia spędziła w trasach koncertowych - razem z mamą i jej ówczesnym partnerem Janem Borysewiczem, liderem zespołu Lady Pank. W 1998 nagrała i wydała swoją debiutancką płytę Jaszczurka. W trasie promującej płytę uczestniczył zespół Robot. Przez kolejne dwa lata prowadziła audycję autorską w Radiostacji.

Następnie przeprowadziła się do Londynu, gdzie wspólnie z Stephenem Hiltonem (prywatnie jej mężem) założyła projekt Children.

Współpracowała również z Davidem Holmesem, z którym współtworzyła muzykę do wielu filmów np. Buffallo Soldiers, Co z oczu, to z serca, Ocean's Eleven: Ryzykowna gra, Ocean's Twelve: Dogrywka. Efektem ich współpracy był także projekt The Free Association, który w 2003 wydał ścieżkę dźwiękową do Code 46 (współpraca z Martiną Topley-Bird).

Szerszej publiczności dała się poznać również ze współpracy z David Arnoldem przy okazji pracy nad ścieżką dźwiękową do jednego z filmów o przygodach Agenta 007 - Jutro nie umiera nigdy.

W 2005 powróciła z solowym projektem Silent Treatment. Płyta powstała w londyńskich Air Studios należących do George’a Martina, gdzie nagrywali tacy artyści jak Madonna czy Elton John. Album uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: Album Roku Pop.

W czerwcu 2006 w Warszawie Pati zagrała jako support przed koncertem Depeche Mode.

W 2008 pojawiła się gościnnie na albumie The Unrest Cure gitarzysty Leo Abrahamsa (zaśpiewała w utworze "Banks of Kyoto").

27 marca 2009 ukazał się album pod tytułem Faith, Hope + Fury, promowany singlem "Stories from Dogland". W tym samym roku zagrała w polskim serialu Londyńczycy w roli Pati Yang – piosenkarki oraz przedsiębiorcy. Wykonała tam piosenkę "Timebomb". W lutym 2010 roku wydawnictwo Faith, Hope + Fury uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: muzyka alternatywna.Pati Yang (Patrycja Grzymałkiewicz) is a polish singer, one of the most noticeable acts in Polish trip-hop. A great CD, electro-"rockish" trip-hop, cool rhythms accompanied by super sexy vocals by Pati (mostly in Polish - and it sounds cool!).

Highly recommended!

link in comments

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.