Our Blog

Palmer Eldritch - Koniec świata (2011)Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy Wam -

"Palmer Eldritch - projekt założony na początku roku 2011 przez Rapha oraz digana. Poznali się trzy lata wcześniej za pomocą netlabelu Outstage Music, który Raph współtworzył wraz z warszawskim raperem Stepem, a w którym digan wydał dość głośną w podziemiu płytę instrumentalną Banned Cartoons. Korzenie członków Palmera wywodzą się z hip-hopu, jednak z biegiem lat panowie coraz bardziej eksperymentowali z innymi gatunkami, ostatecznie zmierzając w stronę kompletnie niemożliwą do sklasyfikowania. Powodem stworzenia projektu była chęć przypomnienia o zapominanych już gatunkach, takich jak trip-hop, trip-rock, czy post-rock, aczkolwiek na ich płycie, Koniec Świata, wypuszczonej 15 grudnia 2011, znaleźć można również wpływy m.in. rapu i rocka progresywnego.

Płyta Koniec Świata rozpoczyna się ewidentnym nawiązaniem do "The Dead Flag Blues" od Godspeed You! Black Emperor, a kończy się na tytułowym numerze, który można opisać jako Sigur Rós po mrocznych LSD-tripach. Pomiędzy tymi dwoma pozycjami, spotykamy się z typowymi trip-hopowymi jazdami, ostro pociętymi samplami, gitarową rzeźnią, pseudo dubstepowa impresją, elektroniczno-gitarowym mariażem z pięknym wokalem, czy kawałkiem, na którym osadzony jest spoken word od Wojtka Cichonia (znanego także jako Kidd z elbląskiego Skweru: składy Osete, Miedzymiastowa, Ddekombinacja; udziały na streamtape'ach Qulturapu).Całość jest o tyle ciekawa, że składa się na spójny koncept-album, pełny wyobrażeń o Końcu Świata. Krótko mówiąc, tak jak w opisie płyty "chcieliśmy powiedzieć więcej, gadając mniej. Dlatego cała płyta opiera się na symbolach - pojedynczych obrazach, pocztówek z czasów przyszłych. Bo chyba każdy z nas ma w głowie własną wizję końca świata - taką, która jemu podoba się najbardziej. My tylko staraliśmy się stworzyć muzykę do waszych wizji."

"Panowie szykują się do wypuszczenia epki Bluedive, w całości opartej na motywach wody, oceanu i ucieczki. Premiera jej datowana jest prawdopodobnie na koniec lutego/początek marca"
  • Raph: sample, syntezatory, perkusja, voc & txt (7)
  • digan: syntezatory, gitara elektryczna, gitara basowa (10), perkusja dodatkowa (3, 10), voc (1, 9), txt (1, 9-10)
  • Patryk Sznajdrowicz: gitara basowa (3-8, 12)
  • Ewa Judasz: voc (10)
  • Wojtek Cichoń: voc & txt (12)
I cóż ja mogę dodać od siebie ? Płyta bardzo inspirująca, transowa i - powiem szczerze - z ogromną ciekawością będę czekał na kolejną produkcję. A zespołowi życzę żeby nie odszedł od swoich muzycznych poszukiwań, bo propozycja jest jedną z ciekawszych jakie ostatnio słyszałem. Moi absolutni faworyci to Fin de siecle i Szamani.

Strongly recomended new musical project from Poland !!!

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.