We're sorry but we are not able to meet all your requests related with old posts. In this way, we will constantly returned to the past. Please read our blog more often. Thank you :))
24.3.13

Tornádo Lue (1993)"Tornádo Lue", "Vlky" - jedyne dwa albumy nie istniejącej już słowackiej grupy śpiewającej po czesku - jako pierwsi rockowcy odkryli np. Hrabala. Odjechany punkowy swing lat 90, to na imprezie obudzi nawet zmarłego. Pierwsza płyta, to żywiołowa rejestracja w 100% na żywo (na czterośladowym magnetofonie). Dla preferujących słuchanie są delikatne brzdęki archaicznie brzmiącej gitary, klarnetu i innych dęciaków, a na "Vlkach" - cover barowego "Blue Velvet" i rozmyta, 10-minutowa suita pt. "Luna" do tekstu Sylvii Plath. W porównaniu z debiutanckim albumem, na "Vlkach" jest nieco więcej melancholii. (serpent)

***
Bratislava based alternative rock band with equal parts of cabaret and klezmer mixes up into a delicious cocktail. 

3 komentarze:

Pausts pisze...

;-) ;-)

Anonimowy pisze...

Dyskografia grupy nie kończy się na dwóch wspomnianych wydawnictwach. W 2003 ukazał się album studyjny "Nebeski Jazdci" a w roku ubiegłym ukazała się płyta "NuSpirit Club" zawierająca trzy nowe nagrania studyjne z 2012 oraz koncert z tego samego roku z Bratysławy. Muzycy określają swą twórczość jako "wampirzy pop" i myślę, że coś w tym jest.

Pausts pisze...

Dzięki za uzupełnienie!