Our Blog

Mychajło Chaj - Ukraińska lira (1999)


Mychajło Chaj (ps. Lirnik "Stefan"), urodził się w 1946 r. Jest lirnikiem i bandurzystą, a także etnomuzykologiem - kierownikiem Laboratorium Muzycznej Etnografii Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy. Jest autorem kilkudziesięciu naukowych i publicystycznych artykułów z dziedziny muzycznego regionalizmu, etnologii, historii i kobziarstwa. Regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych i koncertuje w Ukrainie i za granicą. Od 1988 r. zajmuje się rekonstrukcją tradycji lirnickiej a od 1992 r. również tej związanej z bandurą. Pracę naukową uzupełnia praktykowaniem tradycji - chętnie koncertując na ulicach miast i pod cerkwiami.

Repertuar, obejmujący elementy różnych ukraińskich tradycji odtwarza w oparciu o zapisy źródłowe, jak również własne, zanotowane bezpośrednio u lirników i kobziarzy. Dotrzymując wierności kanonowi, nadaje swoim interpretacjom niepowtarzalnego, "naturszczykowskiego" uroku. (folk)


Mychajło Chaj (Mihailo Hai) )is a Ukrainian folk music artist and etnomusicologist born in 1946. The album is called Ukrajins'ka lira and is from 1999. The music is a majestic mix of rich instrumental drones and passionate singing.

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.