Our Blog

Michał Miegoń - Plastic Chants


Michał Miegoń – muzyk, producent, kompozytor. Gitarzysta formacji Kiev Office, The Shipyard. Współpracował z takimi projektami jak Jerzy Mazzoll Minimal Perfection Orchestra, Homosapiens, Pure Phase Ensemble. W solowej twórczości nawiązuje do tradycji minimalizmu, muzyki konkretnej oraz noise’owej, korzennej elektroniki. Tworzy i mieszka w Gdyni.

Plastic Chants to zaskakujący muzyczny projekt Michała Miegonia (m.in. gitarzysta Kiev Office i The Shipyard), będący swoistym przewodnikiem audio po zapomnianej już, hezychastycznej metodzie uzdrawiania człowieka wywodzącej się z mistycznego nurtu bizantyjskiego. Muzyka, wykonana w całości na preparowanej, zabawkowej gitarze oraz własnoręcznie zbudowanej maszynie perkusyjnej to fuzja transowości, medytacji i niepokojów trapiących istotę ludzką na na przestrzeni wieków.

Plastikowe pieśni to odzwierciedlenie tego, w jaki sposób funkcjonuje wyobraźnia człowieka oraz jak to się dzieje, że złe myśli kumulowane w niej, doprowadzają do patologii na poziomie ciała, duszy i ducha. Zgoła współczesne, wręcz śmietnikowe instrumentarium preparowane pozwoliło na ukazanie współczesnego związku przyczynowo - skutkowego pomiędzy atakami demonów a konkretnymi chorobami. Zaburzenia pogrupowane zostały w odniesieniu do struktury osoby ludzkiej. Jest to osiem utworów muzycznych nagranych w całości na setkę i będącymi odzwierciedleniem bagna, które kryje się we wnętrzu człowieka, jednocześnie dając uczucie błogiego katharsis.


The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.