Our Blog

Tajfuny - Z Archiwum PR 1964-1966 (2008)W połowie lat sześćdziesiątych był to najpopularniejszy w Polsce zespół instrumentalny, wykonujący gitarowe przeboje z repertuaru The Shadows, The Spotniks i The Ventures oraz własne kompozycje, inspirowane ich muzyką. Był także niezwykle cenionym zespołem studyjnym, akompaniującym podczas nagrań niemal wszystkim piosenkarzom pop z tamtych lat (z Tajfunami nagrywali m.in: Anna German, Piotr Szczepanik, Siostry Panas, Helena Majdaniec i Mieczysław Wojnicki). W 1966 roku zespól ograniczył własną działalność koncertową i nagraniową, stając się etatową grupą instrumentalną „Młodzieżowego Studia Rytm”, kierowanego przez Andrzeja Korzyńskiego.


Taniec z szablami

Album „Z archiwum Polskiego Radia” jest pierwszym w historii Tajfunów wydawnictwem kompaktowym. Znajdują się na nim wszystkie nagrania instrumentalne zrealizowane dla Polskiego Radia w latach 1964-1966 oraz – co w naszej serii stało się już tradycją – kilka muzycznych rarytasów w postaci archiwalnych nagrań zarejestrowanych podczas opolskich festiwali, m.in. „Bo róża też kolce ma” i „Dlaczego niedźwiedź w zimie śpi”, w których usłyszeć można pierwszego stałego wokalistę zespołu, Jana Florczyka.

Bohdan Kendelewicz - guitar
Krzysztof Bańkowski - guitar
Zbigniew Antoszewski - bass
Mirosław Bednarski - drums
Januszem Godlewski, Jan Florczyk - vocal
Zbigniew Bizoń - sax

link in comments

5 komentarzy:

ankh pisze...

link
pass: savagesaints.blogspot.com

Anonimowy pisze...

co prawa nie wtemacie tego postu
ale chciałbym ci zaproponowac nie tuzinkowy bendzik
AHIMSA a tu zanjdziesz ich płytke z 1995 pzdr mir
ps robisz naprawde duzo dobra tym blogiem

Anonimowy pisze...

http://viptorrent.pl/details.php?id=2bf07fb24c8f1efc5c80ac7e086015563729b75c

Dmitrich pisze...

It`s a great stuff ... Thanks a lot !!!!

Anonimowy pisze...

愛情公寓,情色,情色貼圖,色情網站,愛情配對,情色a片,色情小說,情色文學,情色小說,色情,情色視訊,寄情築園小遊戲,aio交友愛情館,色情遊戲,情色交友,嘟嘟情人色網,言情小說,情色論壇,色情影片,愛情,色情文學,情色網,麗的情色小遊戲,色情漫畫,一夜情,情色遊戲,色情貼圖,色情圖片,微風成人,成人網站,成人光碟,嘟嘟成人網,成人,成人影城,18成人,成人聊天室,85cct成人片,成人電影,成人圖片,成人貼圖,成人圖片區,成人影片,成人文章,成人小說,微風成人區,成人交友,成人貼圖站,成人漫畫,成人遊戲,免費成人影片,成人論壇,a片,AIO,日本a片,a片下載,av,av片,av女優,a漫,免費A片,av美女,情趣用品,情趣,情趣商品,本土自拍,自拍,性愛,視訊做愛,做愛,美女交友,美女,美女遊戲,美女寫真,ut聊天室,聊天室,豆豆聊天室,哈啦聊天室,尋夢園聊天室,視訊聊天室,成人聊天室,080聊天室,080苗栗人聊天室,視訊聊天,免費視訊,免費視訊聊天,視訊交友網,視訊美女,走光,巨乳,偷拍,性感影片,無碼,影片

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.