Our Blog

Trebunie Tutki & Kinior Future Sound - Etno Techno (2000)

Włodzimierz "Kinior" Kiniorski to nie wiedzieć czemu - moim zdaniem - wciąż niedoceniany muzyk. Takie muzycznego dorobku w swojej twórczości nie powstydził by się żaden artysta. Brał udział w niezliczonych muzycznych projektach - wieloletnich, ale i tych jednorazowych. Jest to jedna z najbardziej twórczych osobowości, wciąż poszukująca nowych muzycznych inspiracji, brzmień który nie boi się wyzwań i eksperymentuje z młodymi muzykami reprezentującymi różne gatunki muzyczne. Znany jest przede wszystkim ze współpracy z kapelą Trebuniów Tutków, ale z innych najważniejszych trzeba wymienić - legendarny zespół muzycznych osobowości - Tie Break, Izrael, Orkiestra Świętokrzyska, Graal, Grażyna Auguścik, Free Cooperation etc etc.

TREBUNIE-TUTKI
  • Krzysztof Trebunia-Tutka – skrzypce, gęśle podhalańskie, fujara, piszczałki, trombita,
  • Władysław Trebunia-Tutka – skrzypce, fujara, dwojnica, koza, śpiew
  • Anna Trebunia - Wyrostek – basy podhalańskie, dzwonki, taniec, śpiew
  • Jan Wyrostek – skrzypce, altówka, taniec, śpiew
KINIOR FUTURE SOUND
  • Włodzimierz Kiniorski "Kinior" – saksofon, gitara
  • Michał Pastuszka – keyboard, programowanie komputerowe
  • Wojciech Wójcik – gitara basowa
  • Jan Prościński - perkusja
Trebunie Tutki to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nie tracąc nic ze swojego charakteru przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny dotychczas zespół z Polski wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej.

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania tworzą nową muzykę góralską. Rozwijają i wzbogacają rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. jamajską grupą "Twinkle Brothers", kirgiską – "Ordo Sakhana", a także zrdzennymi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner i Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym. Ostatnio koncertowali na Światowej Wystawie EXPO’2005 w Japonii.

We współpracy z Adrianem Sherwoodem z Londynu, chórem afrykańskim, Twinkle Brothers i Włodzimierzem Kiniorskim powstała płyta "W Sherwood", którą w Polsce nominowano do Nagrody Polskiego Przemysłu Płytowego "Fryderyka", a w Europie uznano ją trzecią płytą dziesięciolecia Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej wśród nagrań z Europy Wschodniej.

3 komentarze:

Ankh pisze...

@ @ @ @ @

Ankh pisze...

pass: savagesaints

Holly pisze...

I've only heard their collaborations with the Twinkle Brothers - thank you for sharing this.

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.