Our Blog

Pure Phase Ensemble - Live At Space Fest! (2012)


Karol znowu zaskoczył mnie plytą. Zaskoczył to nawet mało powiedziane - powalił. Płyta jednorazowego projektu pod nazwą Pure Phase Ensemble wcisnęła mnie w fotel, którego nie mam. Z notki zamieszczonej na stronie Space Fest dowiadujemy się, że: jest to materiał "zarejestrowany podczas SpaceFest! 2011. Utwory zostały skomponowane podczas warsztatów prowadzonych przez Raya Dickaty (ex-Spiritualized) i wykonane na żywo przez 13-osobowy, międzynarodowy kolektyw instrumentalny, w którego składzie byli m.in.: Jaime Harding (Marion), Piotr Pawlak (Kury, Łoskot), Joanna Kuźma (Asia i Koty, Folder), Antoni Budziński (Klimt, Saluminesia), Karol Schwarz (KSAS), Tomasz Gadecki (Olbrzym i Kurdupel). Muzyka Pure Phase Ensemble to gitary z piekła rodem i anielskie głosy, dreszcze, łzy wzruszenia, psychodela, energia z kosmosu, czołgi, najciemniejsze słońce i demony. Ray Dickaty podsumował to w 3 słowach: „spacerock psychedelic monster”. Czy macie wystarczająco dużo siły, żeby stawić temu czoła???" - i nie w tym odrobiny przesady.

Ten album jest jednym z najlepszych psychedelicznych albumów jakie słyszałem od dłuższego czasu. Muzyka jest wprost niesamowita. Moim zdaniem stało się tak, iż w jednym miejscu spotkało się wielu doskonałych muzyków z niesamowitą energią do wspólnego grania i każdy wniósł do niej to, co najlepsze. Smutne jest to, że są to zjawiska jednorazowe i niepowtarzalne - jak chwila - ale fantastyczne jest to, że zawsze pozostają w nas jako piękne wspomnienie, do którego możemy wracać właśnie dzięki takim płytom jak ta. Brakuje mi słów ile wspaniałych wzruszeń przyniosło mi obcowanie z tą muzyką.

Karol coś Ty narobił ?

Płytę można nabyć tutaj.

nasiono.netThis is one of the best psychedelic album ever. Absolutely "MUST HAVE"

"Pure Phase Ensemble was an international music collective created specially for the Space Fest! festival. 13 musicians from Poland and the UK took part in  a workshop held at Laznia CCA in December 2011. Together they composed the music material which was later performed during the festival. Raymond Dickaty, a British saxophonist, improviser, in 1997-2002 a member of Spiritualized created the programme for the workshop together with Karol Schwarz who manages nasiono Records. Akong the musicians invited to participate in the workshop were also: Jaime Harding (Marion), Piotr Pawlak (Kury, Loskot), Antoni Budzinski (Klimt), Joanna Kuzma (Asia i Koty)".

credits:

Raymond Dickaty (musical director) - tenor sax, flute
Karol Schwarz - guitar, vocal, synthesizers
Jaime Harding - lead vocals
Joanna Kuźma - lead & backing vocals, tambourine
Piotr Pawlak - guitar
Antoni Budziński - guitar
Borys Kossakowski - Crumar keyboard, guitar
Artur Tobolski - bass guitar
Kamil Szuszkiewicz - trumpet
Tomasz Gadecki - baritone sax
Tomasz Żukowski - drums, percussion
Michał Goran Miegoń - electronic beats (synthesizers), guitar
Jachi - analogue synthesizers support

The album is available here.

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.