Our Blog

Kaman & The Big Beat - Białe Murzynostwo (1987) [2014]


Nakładem wydawnictwa Rita Baum ukazał się właśnie pierwszy oficjalny album legendarnego wrocławskiego artysty Krzysztofa Kamana Kłosowicza. Jest to reedycja kasety, która ukazała się w 1987 r. Płytę wydał i zapłacił za sesją nagraniową (3.000 starych złotych) Marek Krukowski.

Nagrania płyty dokonano na tak zwaną setkę w Akademickim Studio Radiowym Odra w składzie:
  • Krzysztof Kaman Kłosowicz – gitara, wokal
  • Irena Jagiełka – trąbka
  • Janusz Rołt – gitara basowa
  • Artur Gołacki – drumla
  • Roland TR55, TR110 – perkusja
Masteringu dokonano na podstawie płyty cd, którą prawdopodobnie przygotował Lech Janerka.
Edycja limitowana 250 sztuk.


Utwór 10 – „Jeśli nie możesz jeść” – słowa E. E. Cummings w przekładzie Stanisława Barańczaka, Wydawnictwo Literackie „ 150 wierszy” 1983 r.

Utwór 11 – „Aids” – słowa K. Vonnegut jr. W przekładzie Lecha Jęczmyka, Wydawnictwo Książka i Wiedza, „Niech pana Bóg błogosławi, panie Rosewater”, 1976 r.

Osobiście uważam, że są to jedne z najlepszych nagrań dokonanych chałupniczo w latach 80-tych. Chciałbym tylko wytknąć wydawcy jeden poważny mankament, który moim zdaniem zakrawa na niechlujstwo. Otóż, jeśli po tylu latach ukazuje się tego kalibru wydawnictwo - tak legendarnego zjawiska jakim był/jest Kaman - to już z czystej przyzwoitości wypadałoby zaopatrzyć CD w dodatkową książeczkę ilustrującą czasy i te piękne osobowości, które ją tworzyły np. poza wspomnianym Kamanem, nieżyjącego już Jasia Rołta - jednego z najlepszych muzyków.

Płytę można nabyć w sklepie Serpent.pl

 

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.