Our Blog

Edward Lear - Dong, co ma świecący nosJedna z moich ulubionych w czasach dzieciństwa - zresztą pozostaje taką do dzisiaj - książeczka Edwarda Lear'a - angielskiego XIX-to wiecznego pisarza, poety i malarza z ilustracjami kultowego Bohdana Butenko wydana oryginalnie przez Naszą Księgarnię (wznowiona przez Drzewo Babel).

„Dong co ma święcący nos i inne wierszyki” to zbiór wierszy i limeryków napisanych przez Edwarda Leara angielskiego poety i rysownika. Jest to książka bardzo niezwykła, pełna humoru i zagadkowości. Jej piękno dostrzec mogą przede wszystkim dorośli, ale i dzieci fantastycznie mogą z nią czas spędzić. Nie jest to jedna z wielu książek z limerykami czy wierszami jakie na rynku można spotkać. Cechuje ją przede wszystkim zagadkowość, niebanalny styl i głębia przekazu jaką czytelnik powinien się doszukać.

Podczas jej czytania możemy zastanowić się nad absurdem bezsensowności, i dostrzec inne pojęcie estetyki. „Dong co ma świecący nos..” to książka która urzeka mnie swoim poczuciem humoru jak i całą oprawą. Jest po prostu niezwykła i można się w niej zakochać niezależnie od wieku. Można ją czytać na wiele sposobów i starać się za każdym razem na nowo odnajdywać ukryte w niej przesłanie. Wierszyki i limeryki Edwarda Leara zostały bardzo elegancko wydane przez Wydawnictwo Drzewo Babel, w twardej okładce i na papierze offsetowym. Nadają się zatem idealnie na prezent zarówno dla dziecka jak i dla osoby dorosłej.

Chwile spędzone z tą książka będą na pewno nie zapomniane. Jestem pewna, że zyska ona sobie jeszcze więcej swoich wiernych fanów i zagości w niejednym domu na dłużej. Polecam Wam ją gorąco i zachęcam do poznania niezwykłego Donga co miał świecący nos (Agata, ksiazkimlodziezowe.pl)

Sorry in polish only (link in comments)

The Savage Saints Designed by Templateism | Blogger Templates Copyright © 2014

Autor obrazów motywu: richcano. Obsługiwane przez usługę Blogger.