Koncerty, koncerty - wydarzenia


18.02.2013 (poniedziałek)
Galeria Freta | Freta 39 (Rynek Nowego Miasta)
Warszawa | g. 20.00
WSTĘP WOLNY

Kolektyw terenNowy i Galeria Freta zapraszają 18 lutego 2013 o godzinie 20.00 na trzecią edycję niecodziennego cyklu muzycznego “101% improwizacji” w przestrzeniach etno-experimental-ambient. Tym razem wspólnie z kolektywem terenNowy będzie improwizował kompozytor, śpiewak i multiinstrumentalista Mieczysław Litwiński.

terenNowy.live - to samorodna sekcja kolektywu terenNowy. 101%improwizacyjna podróż po przestrzeniach etno-experimental-ambient. Zespół ma własną filozofię istnienia, działania, tworzenia i konsekwentnie realizuje ją w kolejnych emisjach. Muzyka improwizowana przez terenNowego podczas koncertów jest konstrukcją utkaną z dźwięków generowanych przy użyciu najnowszych technologii, najstarszych instrumentów i ludzkich głosów.

Projekt terenNowy to otwarty kolektyw twórców, spontanicznie rozwijających motto: 101% improwizacji. Wielowątkowość i zróżnicowanie form autorskiej wypowiedzi, stają się podstawą do swobodnego multiplikowania idei organiczności, czyli - każdy po swojemu, a przyjemnie wszystkim. Wzajemne wpływy i inspiracje ewoluują w nieprzewidywalne kombinacje scenograficzno-dźwiękowe, tworząc samorodne sekcje projektu, takie jak terenNowy.live czy terenNowy.kids. Tu nie ma miejsca na próby, ani na scenariusze - każde spotkanie generuje własny klimat, w naturalnej konsekwencji dopasowany i do przestrzeni, i do publiczności, bowiem oba te elementy są w projekcie równie ważne, jak sam kolektyw. Interakcja to inicjacja kreacji. Albo na odwrót.Mieczysław Litwiński urodził się w Będzinie. Studiował kompozycję w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował z zespołami reprezentującymi szeroki zakres stylów i konwencji od jazzu, poprzez free-jazz, muzykę rockową, klasyczną, współczesną. Śpiewał w zespole "Novi Singers". Współzałożyciel Niezależnego Studia Muzyki Elektroakustycznej (m.in.Krzysztof Knittel, Paweł Szymański, Stanisław Krupowicz, Andrzej Bieżan, Tadeusz Sudnik). Swoją muzykę wykonywał w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, wielu krajach Europy Zachodniej i Centralnej, jak również w Rosji, Ukrainie i krajach nadbałtyckich.

W latach 1986-1991 mieszkał w Nowym Jorku, gdzie jego muzyka często rozbrzmiewała na falach National Public Radio i innych stacji, w telewizji oraz w najznakomitszych salach koncertowych, muzeach i galeriach. Swoje kompozycje wykonywał, solo i w zespołach, m.in. ze swoim "Litwinski Ensemble & Choir", w wielu różnych miejscach, od słynnej Carnegie Hall, poprzez Lincoln Center, Merkin Concert Hall, Muzeum Historii Naturalnej, Great Hall of Cooper Union, po takie legendarne już dziś "downtown venues" jak LaMama, Dance Theater Workshop i Knitting Factory. W ciągu swej długiej i owocnej kariery współpracował też z wieloma muzeami: m.in. Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Roericha i Whitney Museum w Nowym Jorku, Muzeum Ciurlonisa w Kownie, Muzeum Narodowym oraz Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Wywiad z Mieczyslawem Litwińskim.

17/18.01.13 Wschodni Front (PR 1)

W audycji Wschodni Front, nadawanej raz na dwa tygodnie, w PR1 (Jedynce), po północy, gośćmi będą:
Doskonały debiut - hard rock trio z Warszawy: Magnificent Muttley oraz Jacek Kleyff, który opowie o swojej nowej książce i skomentuje swoje nagrania: od Salonu Niezależnych przez Ork. Desorient i Orkiestrę na Zdrowie, aż do nagrań solowych.18.01.13 Elektrićni Orgazam
TR (Teatr Rozmaitości), Warszawa (20.00)

08.02.13 Savage Republic
Café Kulturalna, Warszawa (22:00)

Działali przez całe lata 80. Od 2004 grają znowu razem. Zawsze było słychać, że to zespół jedyny w swoim rodzaju. Mieszali wiele muzycznych wątków, ale punkowa czy też post-punkowa energia i poetycki, filmowy klimat były ich stałą cechą. Przyswoili brzmienia z Factory Records i wczesnego 4AD i zmieszali z kalifornijską psychodelią, zapożyczyli wiele z industrialu, wpletli wątki niczym z soundtracków westernów, dali się uwieść muzyce bliskowschodniej, a plemienne rytmy nigdy nie były im obce. Nagrali sześć studyjnych płyt, trochę koncertówek, kilka epek. Kilkakrotnie grali we Wrocławiu, po raz pierwszy odwiedzą Warszawę.12.02.13 Spear of Destiny/Theatre of Hate
Punkt & Radio Luxembourg Club, Warszawa

Trasa „SPEAR OF DESTINY / THEATRE OF HATE Tour 2013″ została zorganizowana w związku z dwiema rocznicami. Dwa lata temu minęło 30 lat od powstania legendy nowej fali – grupy Theatre Of Hate, zaś w tym roku 30 urodziny obchodzi druga grupa Kirka Brandona – Spear Of Destiny. Podczas koncertów Brandonowi towarzyszyć będą: basista Craig Adams (The Mission, ex-Sisters Of Mercy, ex-The Cult), perkusista Mike Kelly (The Mission) i gitarzysta Adrian Portas (ex-New Model Army, ex-Sex Gang Children). Na repertuar koncertów złożą się kompozycje Spear Of Destiny i Theatre Of Hate. Nie będzie to pierwsza wizyta Theatre Of Hate w Polsce. W 1983 roku zespół wystąpił na warszawskim Torwarze.

Jako support wystąpią: WIEŻE FABRYK (Zimna Fala, Łódź) oraz -HATESTORY (Post Punk, Warszawa)

0 komentarze:

Publikowanie komentarza